• Coding Pirates: Allerød
  • Adresse: Skovensvej 4 2, 3450 Allerød
  • Afdelingsleder: Johnny Christensen
  • Email: allerod@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Tirsdage og torsdage - kl. 17:00-19:00, onsdage - kl. 17:30-19:30
  • Coding Pirates: Biblioteket Frederiksberg
  • Adresse: Falkoner Plads 3, 2000 Frederiksberg
  • Afdelingsleder: Erik Moth-Müller
  • Email: erik.mothmuller@gmail.com
  • Tidspunkt: Torsdag 16:45 til 18:15
  • Coding Pirates: Birkerød
  • Adresse: Stationsvej 38, 3460 Birkerød
  • Afdelingsleder: Tom Hansen
  • Email: birkerod@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Tirsdag kl 1645 - 1845
  • Coding Pirates: DIKU
  • Adresse: Universitetsparken 1, 2100 København Ø
  • Afdelingsleder:
  • Email: diku@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: mandag 17:15 - 19:15
  • Coding Pirates: Egedal
  • Adresse: Æblevangen 126, Smørumnedre, 2765 Smørum
  • Afdelingsleder: Morten Lauge Westergaard Andersen
  • Email: egedal@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Tirsdage 17:00-19:00
  • Coding Pirates: Frederiksberg
  • Adresse: P.G. Ramms Alle 26, 2000 Frederiksberg
  • Afdelingsleder: Mikkel Kisling/Lis zacho
  • Email: lis.zacho@gmail.com
  • Tidspunkt: onsdag kl. 17 - 19
  • Coding Pirates: Frederikssund
  • Adresse: Odinsvej 6, 3600 Frederikssund
  • Afdelingsleder: Knud Christensen
  • Email: frederikssund@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Onsdage 17:00 -19:00
  • Coding Pirates: Furesø torsdag
  • Adresse: Ryetvej 1, 3500 Værløse
  • Afdelingsleder: Jørgen Kragh Jakobsen
  • Email: jkj@myrun.dk
  • Tidspunkt: Torsdag 17:30-19:30
  • Coding Pirates: Hedehusene
  • Adresse: Skolebakken 1, Nærheden, 2640 Hedehusene
  • Afdelingsleder: Rasmus Møller Selsmark
  • Email: hedehusene@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Mandage 17.00-19.00
  • Coding Pirates: Helsingør
  • Adresse: Allegade 2, 3000 Helsingør
  • Afdelingsleder: Allan Bjerre Abbondio
  • Email: albjerre@gmail.com
  • Tidspunkt: Vi har p.t. ingen aktiviteter i Helsingør, da vi leder efter nye lokaler samt flere frivillige.
  • Coding Pirates: Hillerød
  • Adresse: Carlsbergvej 34, 3400 Hillerød
  • Afdelingsleder: Jonas Bak Phillipson
  • Email: hilleroed@codingpirates.dk
  • Tidspunkt:
  • Coding Pirates: Hørsholm
  • Adresse: Bibliotekstorvet 1, 2970 Hørsholm
  • Afdelingsleder: Anders Rom
  • Email: horsholm@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Mandag 17-19
  • Coding Pirates: Ishøj
  • Adresse: Ishøj Store Torv 1, 2635 Ishøj
  • Afdelingsleder: Alyson Fernandes De Souza
  • Email: ishoj@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Efterår 2022
  • Coding Pirates: PA Consulting
  • Adresse: Göteborg Plads 1, 2150 Nordhavn
  • Afdelingsleder: Mads Bjørn-Møldrup
  • Email: Mads.Bjorn-Moldrup@paconsulting.com
  • Tidspunkt: Mandage 17:00-19:00 (start 15-4-2024)
  • Coding Pirates: Tårnby
  • Adresse: Kamillevej 10, 2770 Kastrup
  • Afdelingsleder: Freja Henriette Krüger
  • Email: taarnby@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: tirsdage 17:00 - 19:00
  • Coding Pirates: Unity lørdage
  • Adresse: Niels Hemmingsens Gade 24, 1153 København
  • Afdelingsleder: Rasmus Møller Selsmark
  • Email: rasmus@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Lørdage d. 20/1 2024 kl. 10-15
  • Coding Pirates: Vallensbæk
  • Adresse: Egholmvej 19, 2665 Vallensbæk Strand
  • Afdelingsleder: Dennis Larsen
  • Email: vallensbaek@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Lørdage 10-12
  • Coding Pirates: BMI
  • Adresse: Bredgade 5, 8340 Malling
  • Afdelingsleder: Emil Drazevic/Niklas Johansson
  • Email: bmi@codingpirates.dk
  • Tidspunkt:
  • Coding Pirates: Djursland
  • Adresse: N P Josiassens Vej 44E, 8500 Grenaa
  • Afdelingsleder: Noah Kallesø
  • Email: Noah.Kalleso@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Torsdag 16:30-18:00
  • Coding Pirates: GameDev
  • Adresse: Åbogade 15, 8200 Aarhus N
  • Afdelingsleder: Mikey Bruun Andersen, Matias Frank Jensen & Mia Jacobsen
  • Email: GameDev@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Onsdage 17-19
  • Coding Pirates: Hadsten
  • Adresse: Evald Tangs Alle 45, 8370 Hadsten
  • Afdelingsleder: Kim Højgaard-Hansen
  • Email: kimrhh@gmail.com
  • Tidspunkt: Mandage 17-19
  • Coding Pirates: Herning
  • Adresse: Vestergade 131 st, 7400 Herning
  • Afdelingsleder: Heidi Svale Jonsson
  • Email: herning@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Klubaftner Mandage kl 17-19 i Makerspace på Herning Bibliotekerne
  • Coding Pirates: Hinnerup
  • Adresse: Skovvej 18, 8382 Hinnerup
  • Afdelingsleder: Kristian Stokholm Christiansen
  • Email: kristian@elektrisk.dk
  • Tidspunkt: Tirsdag 17-19
  • Coding Pirates: Mini builders
  • Adresse: Søholmvej 13, Stavtrup, 8260 Viby J
  • Afdelingsleder: Anne Skogmo Toft
  • Email: anne@dearstudio.dk
  • Tidspunkt: Torsdage 16.30-18
  • Coding Pirates: Odder
  • Adresse: Rosensgade 83, 8300 Odder
  • Afdelingsleder: Rasmus Andreasen
  • Email: rasmus_and@hotmail.com
  • Tidspunkt: Tirsdag 17.15 - 19.00
  • Coding Pirates: Skive
  • Adresse: Egerisvej 180, 7800 Skive
  • Afdelingsleder: Ebbe Kruse Vestergaard
  • Email: skive@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Torsdag 17-19
  • Coding Pirates: Skovby/Galten
  • Adresse: Skråvejen 1, 8464 Galten
  • Afdelingsleder: Rasmus Bergholdt
  • Email: skovby@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Onsdage kl. 18:30-20:00
  • Coding Pirates: Solbjerg
  • Adresse: Østergårdsvej 292, 8355 Solbjerg
  • Afdelingsleder: Tonni Nybo Topp Follmann
  • Email: solbjerg@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: torsdage fra 17-19 (opstart 3. november 2022)
  • Coding Pirates: Frederikshavn
  • Adresse: Hånbækvej 50, 9900 Frederikshavn
  • Afdelingsleder: Lene Faurholt
  • Email: LEF@eucnord.dk
  • Tidspunkt: Onsdag 17:00 - 19:00
  • Coding Pirates: Hobro
  • Adresse: Wiegårdsvej 2, 9500 Hobro
  • Afdelingsleder: Frederik Hugger
  • Email: hrhugger@gmail.com
  • Tidspunkt: Onsdag 18:30-20:00
  • Coding Pirates: Thisted
  • Adresse: Lerpyttervej 54, 7700 Thisted
  • Afdelingsleder: Tommy Andersen
  • Email: thy@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Onsdage 17:00-19:00
  • Coding Pirates: Guldborgsund
  • Adresse: Kongensgade 43, 4800 Nykøbing F
  • Afdelingsleder: Nikolai Andersen
  • Email: nikolai@rusbjerg.org
  • Tidspunkt: Lørdag 10.00 - 12.00
  • Coding Pirates: Køge
  • Adresse: Ølbycenter 53, 4600 Køge
  • Afdelingsleder: Mikael Bang Korsgaard
  • Email: koge@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Søndage 10:00 - 12:00
  • Coding Pirates: Korsør
  • Adresse: Skolegade 1, 4220 Korsør
  • Afdelingsleder: Peter Bøgely
  • Email: korsoer@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Onsdag 17-19
  • Coding Pirates: Præstø
  • Adresse: Skolevej 15, 4720 Præstø
  • Afdelingsleder: Henrik H. Mikkelsen
  • Email: vordingborg@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Ikke fastlagt
  • Coding Pirates: Solrød
  • Adresse: Solrød Center 4, 2680 Solrød Strand
  • Afdelingsleder: Kim Sunesen
  • Email: solrod@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Mandage 17.00 - 19.00
  • Coding Pirates: Vordingborg
  • Adresse: Sydhavnsvej 6, 4760 Vordingborg
  • Afdelingsleder: Henrik Mikkelsen
  • Email: henrik.h.mikkelsen@gmail.com
  • Tidspunkt: Tirsdag 16:30-18:30
  • Coding Pirates: Middelfart
  • Adresse: Østre Hougvej 97, 5500 Middelfart
  • Afdelingsleder: Henrik Nielsen
  • Email: cplillebaelt@gmail.com
  • Tidspunkt: Mandage kl. 17.00 - 19.00
  • Coding Pirates: Nyborg
  • Adresse: Skolebakken 13, 5800 Nyborg
  • Afdelingsleder: Christel Aagaard Rasmussen
  • Email: nyborg@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Onsdag 17.30 - 19.30
  • Coding Pirates: Vejle
  • Adresse: Spinderigade 11B, 7100 Vejle
  • Afdelingsleder: Bo Kjær Jensen
  • Email: vejle@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Onsdag 17-19