Coding Pirates Middelfart
Afdelingen slår snart dørene op!
Østre Hougvej 97
5500, Middelfart
Afdelingsleder: Jacob Møberg Allerelli
E-mail: jacob@allerelli.dk
Tidspunkt: Onsdage kl. 16:30 - 18:30
Coding Pirates Coding Pirates Tønder
Martin Hammerichs Vej 1
6270, Tønder
Afdelingsleder: Brian Bris Andersen
E-mail: toender@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdag 17-19
Coding Pirates TECS Sønderborg
Grundtvigs Allé 100
6400, Sønderborg
Afdelingsleder: John Rohde Jensen
E-mail: soenderborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdag & torsdag, 17-19

Coding Pirates Kolding
Skanderup Efterskole
Kastanie Alle 51, 2. H.
6640, Lunderskov
Afdelingsleder: Jens Andersen-Mølgaard
E-mail: jensmoelgaard@gmail.com
Tidspunkt: 18.00-20.30
Coding Pirates Esbjerg
Spangsbjerg Kirkevej 103
6700, Esbjerg
Afdelingsleder:
E-mail:
Tidspunkt:
Coding Pirates Fredericia
Afdelingen slår snart dørene op!
Prinsessegade 27
7000, Fredericia
Afdelingsleder: Michael Munk
E-mail: fredericia@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdag 17-19

Coding Pirates Vejle
Spinderihallerne - Kedelbygningen / Fablab
Spinderigade 24
7100, Vejle
Afdelingsleder: Bo Kjær Jensen
E-mail: vejle@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdag 17-19
Coding Pirates Brande
Afdelingen slår snart dørene op!
Centerparken 2
7330, Brande
Afdelingsleder: Christoffer Hviid Poulsen
E-mail: chpoulsen@gmail.com
Tidspunkt: Tirsdage kl. 17-19
Coding Pirates Herning
Østergade 8
7400, Herning
Afdelingsleder: Heidi Svale Andersen
E-mail: herning@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag og Onsdag 17-19

Coding Pirates Holstebro
Holstebro Handelsgymnasium
Døesvej 76, A1.
7500, Holstebro
Afdelingsleder: Bo Grønlund
E-mail: Bosgronlund@gmail.com
Tidspunkt: Onsdag 16.30-18
Coding Pirates Struer
Struer Gymnasium
Jyllandsgade 5
7600, Struer
Afdelingsleder: Kim Fredriksen
E-mail: struer@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage kl. 18-20
Coding Pirates Aarhus Hovedbibliotek DOKK1
DOKK1
Hack Kampmanns Plads 2
8000, Aarhus C
Afdelingsleder: Malou Christensen, Coding Pirates Aarhus
E-mail: Dokk1@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage 17-19

Coding Pirates CUDiM ved Aarhus Universitet
CUDiM
Paludan-Müllers Vej 48
8200, Aarhus N
Afdelingsleder: Rikke Toft Nørgaard
E-mail: rikke@codingpirates.dk
Tidspunkt: onsdage 17-19
Coding Pirates Robotpiraterne ved Aarhus Universitet
Aabogade 40
8200, Aarhus N
Afdelingsleder: Claus Kramer
E-mail: privat@clausk.dk
Tidspunkt:
Coding Pirates GameDev ved Aarhus Universitet
Paludan Müllers Vej 48
8200, Aarhus N
Afdelingsleder: Rikke Toft Nørgård & Mikey Bruun Andersen
E-mail: GameDev@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdage 17-19

Coding Pirates MedialabX
Afdelingen slår snart dørene op!
Paludan-Müllers Vej 48
8200, Aarhus N
Afdelingsleder: Tom Gislev
E-mail: tgislev@tdm.au.dk
Tidspunkt: Onsdage 17:00 - 19:00
Coding Pirates Hadsten
Evald Tangs Alle 45, Møderum 2.
8370, Hadsten
Afdelingsleder: Kim Højgaard-Hansen
E-mail: kimrhh@gmail.com
Tidspunkt: Mandage 17-19
Coding Pirates Hinnerup
Skovvej 18, Melhøjstue. Værksted.
8382, Hinnerup
Afdelingsleder: Michael Møller Sørensen
E-mail: mims@favrskov.dk
Tidspunkt: Tirsdag 17-19

Coding Pirates Hammel
Dalvej 1
8450, Hammel
Afdelingsleder: Susanne Dalsager - Afdelingskaptajn Hammel
E-mail: suse_dk@hotmail.com
Tidspunkt: Onsdage 17-19
Coding Pirates Skødstrup
Kombi
Rosenbakken 4
8541, Skødstrup
Afdelingsleder: Rikke Dahl Thonbo
E-mail: 8541@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 17-19
Coding Pirates Silkeborg - Langsøskolen
Afdelingen slår snart dørene op!
Hejrevej 25
8600, Silkeborg
Afdelingsleder: Kontakt lokalforening Silkeborg hvis du vil være frivillig.
E-mail: silkeborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Afventer frivilige

Coding Pirates Silkeborg - Vestre Skole
Rolighedsvej 2
8600, Silkeborg
Afdelingsleder: Martin Knudsen
E-mail: silkeborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17-19 dog ikke den første tirsdag om måned
Coding Pirates Silkeborg - Grauballe Skole
Afdelingen slår snart dørene op!
Grauballe Gudenåvej 21
8600, Silkeborg
Afdelingsleder: Kontakt lokalforening Silkeborg hvis du vil være frivillig.
E-mail: silkeborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Afventer frivilige
Coding Pirates Silkeborg - Voel skole
Afdelingen slår snart dørene op!
Højgårdsvej 4
8600, Silkeborg
Afdelingsleder: Kontakt lokalforening Silkeborg hvis du vil være frivillig.
E-mail: silkeborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Afventer frivilige

Coding Pirates Silkeborg - Hvinningdalskolen Lyd og Lys
Hvinningdalskolen
Eidervej 50, Blok E. E1.
8600, Silkeborg
Afdelingsleder: Thomas Kristensen
E-mail: thomas.g.kristensen@gmail.com
Tidspunkt: Tirsdage 17-19 dog ikke den første tirsdag om måned
Coding Pirates Silkeborg - Sejs Skole
Tyttebærvej 1
8600, Silkeborg
Afdelingsleder: Christoph Froeschel
E-mail: christoph.froeschel@outlook.com
Tidspunkt: Tirsdage 17-19 dog ikke den første tirsdag om måned
Coding Pirates Silkeborg - Dybkær, Gødvad og Grauballe
Biblioteket
Harsnablundvej 1-3
8600, Silkeborg
Afdelingsleder: Kurt Engelbrecht Henriksen
E-mail: kurtengelbrechthenriksen@gmail.com
Tidspunkt: tirsdag 17-19

Coding Pirates Silkeborg – Balle
Under "Klubben", ved FDF
Balle Kirkevej 120, Kælderen. Balle Torv.
8600, Silkeborg
Afdelingsleder: Martin Knudsen
E-mail: silkeborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17-19 dog ikke den første tirsdag om måned
Coding Pirates Silkeborg - A team
Boas Specialister ApS
Højbovej 1F, st.
8600, Silkeborg
Afdelingsleder: Christian Nielsen Henriksen
E-mail: Christian@utopians.dk
Tidspunkt: fra 23/08 - 2016 tirsdage 17-19
Coding Pirates Silkeborg - Kjellerup, Vinderslev og Sjørslev Skoler
Fablab på Kjellerup skole
Tinghusvej 16
8620, Kjellerup
Afdelingsleder: Anton Benkestok
E-mail: mail@antonbenkestok.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17-19 dog ikke den første tirsdag om måned

Coding Pirates Silkeborg - Thorning skole
Afdelingen slår snart dørene op!
Møllevej 7
8620, Kjellerup
Afdelingsleder: Kontakt lokalforening Silkeborg hvis du vil være frivillig.
E-mail: silkeborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Afventer frivilige
Coding Pirates Silkeborg - Ans Skole
Afdelingen slår snart dørene op!
Teglgade 20
8643, Ans By
Afdelingsleder: Kontakt lokalforening Silkeborg hvis du vil være frivillig.
E-mail: silkeborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Afventer frivilige
Coding Pirates Silkeborg - Frisholm Skole
Afdelingen slår snart dørene op!
Frisholmvej 20
8650, Them
Afdelingsleder: Kontakt lokalforening Silkeborg hvis du vil være frivillig.
E-mail: silkeborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Afventer frivilige

Coding Pirates Skanderborg
Finlandsvej 5
8660, Skanderborg
Afdelingsleder: Søren Kruse Pedersen
E-mail: krusepedersen@gmail.com
Tidspunkt: Mandage 17-19
Coding Pirates Viborg
Hovedbiblioteket, Vesterbrogade 15
8800, Viborg
Afdelingsleder: Bjarke Annesen
E-mail: bannesen@gmail.com
Tidspunkt: Onsdag 17-19
Coding Pirates Silkeborg - Fårvang Skole
Afdelingen slår snart dørene op!
Thorsøvej 13
8882, Fårvang
Afdelingsleder: Kontakt lokalforening Silkeborg hvis du vil være frivillig.
E-mail: silkeborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Afventer frivilige

Coding Pirates Randers
Randers Bibliotek - læringsrummet
Stemannsgade 2
8900, Randers
Afdelingsleder: Jacob Saugmann
E-mail: randers@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdag 17:00 - 18:45
Coding Pirates Aalborg (AAU)
AAU Campus
Frederik Bajers Vej 7, Lok.B2-104.
9000, Aalborg
Afdelingsleder: Ida Thuesen
E-mail: Ida.Thuesen@hotmail.com
Tidspunkt: Mandage 17-19
Coding Pirates Aalborg (Mentiqa)
Aalborg
Thistedvej 115
9400, Nørresundby
Afdelingsleder: Magnus Toftdal Lund
E-mail: magnus@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17:00 - 19:00

Coding Pirates Jammerbugt
Coding Pirates Jammerbugt
Industrivej 3
9690, Fjerritslev
Afdelingsleder: Erik Kronborg
E-mail: jammerbugt@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdage kl. 17:30 - 19:30
Coding Pirates Hjørring
Hjørring Bibliotek, Metropol Shoppingcenter
Østergade 30
9800, Hjørring
Afdelingsleder: Thomas Christensen
E-mail: hjoerring@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 16.00-18.00
Coding Pirates Coding Pirates Horsens
TBA TBA
TBA, TBA
Afdelingsleder: TBA
E-mail: kontakt@codingpirates.dk
Tidspunkt: August 2016

Coding Pirates Odense
Nørregade 60, 3. TV.
5000, Odense C
Afdelingsleder: Anders Svanholm
E-mail: anderssvanholm@live.dk
Tidspunkt: Onsdage 17.30 - 19.30
Coding Pirates Nyborg
Danehofskolen - Udskolingen lok. 10.
Ringvej 1
5800, Nyborg
Afdelingsleder: Jannik Nielsen
E-mail: nyborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdag 17.30 - 19.30
Coding Pirates Rønne
10. Klasse Centeret
Vibegårdsvej 5
3700, Rønne
Afdelingsleder: Stefan Nygaard
E-mail: bornholm@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 16:00 - 18:00
Coding Pirates Nexø
Guldbønnen
Havnen 7
3730, Nexø
Afdelingsleder: Stefan Nygaard
E-mail: bornholm@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdage 16:00 - 18:00
Coding Pirates SVSH (For børn med særlige behov)
Vesterbrogade 137, 2. Gård.
1620, København V
Afdelingsleder: Rasmus Broe
E-mail: rasmus@svsh.dk
Tidspunkt: Torsdage kl. 17-18
Coding Pirates ChangeGroup
Flæsketorvet 68
1711, København V
Afdelingsleder: Sanne Pallesen
E-mail: changegroup@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdage 17.00 – 19.00
Coding Pirates Carlsberg
Future Classroom Lab - Campus Carlsberg
Humletorvet 3, 1. sal. Kareen.
1799, København V
Afdelingsleder: Martin Thun Klausen
E-mail: matk@ucc.dk
Tidspunkt: Onsdage 17.00-19.00

Coding Pirates Kaptajn Johnsens skole
Afdelingen slår snart dørene op!
Lykkesholms Alle 3A
1902, Frederiksberg C
Afdelingsleder: Jimmy Skov Glasdam Adetunji
E-mail: jimmyskova@gmail.com
Tidspunkt: Tirsdag 16 - 18
Coding Pirates Frederiksberg
Skolen Ved Søerne
Filippavej 1
1928, Frederiksberg
Afdelingsleder: Lis Zacho
E-mail: lis.zacho@gmail.com
Tidspunkt: Onsdag kl. 17 - 19
Coding Pirates SOL (Metropol)
Nyelandsvej 27
2000, Frederiksberg
Afdelingsleder: Jakob Hedegaard
E-mail: sol@codingpirates.dk
Tidspunkt: Efter aftale

Coding Pirates Coding πrates - Lindevangskolen
P. G. Ramms Alle 26
2000, Frederiksberg
Afdelingsleder: Lis Zacho
E-mail: frederiksberg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdag 17-19
Coding Pirates DIKU
Nørre Allé 49
2200, København N
Afdelingsleder: Benjamin Rotendahl
E-mail: Benjamin@Rotendahl.dk
Tidspunkt: mandag 17:00 - 19:00
Coding Pirates IT Universitetet
ITU
Rued Langgaards Vej 7
2300, København S
Afdelingsleder: Per Kofod Hansen
E-mail: per@codingpirates.dk
Tidspunkt: onsdage 17: - 19:00

Coding Pirates Pentia
Pentia
Islands Brygge 55
2300, København S
Afdelingsleder: Kaspar Hansen
E-mail: kah@pentia.dk
Tidspunkt: onsdag 17:00 - 19:00
Coding Pirates Den Dansk-Franske Skole
Tagensvej 188
2400, København NV
Afdelingsleder: Nicolas Guilbert
E-mail: nicolas@ange.dk
Tidspunkt: Mandage 17-19
Coding Pirates Rentemestervej
Rentemestervej 76
2400, København NV
Afdelingsleder: Kurt Mathiesen
E-mail: rentemestervej@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 17-19

Coding Pirates Valby (Vigerslev bibliotek)
Vigerslev bibliotek
Kirsebærhaven 23
2500, Valby
Afdelingsleder: Sonny Hansen
E-mail: ZK0U@kff.kk.dk
Tidspunkt: Mandage 15.30 -17.30
Coding Pirates Ishøj
Ishøj Bibliotek
Ishøj Store Torv 1
2635, Ishøj
Afdelingsleder: Kathja Demant
E-mail: ishoj@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdage 17-19
Coding Pirates Hvidovre
Risbjerg skole
Risbjervej 10-20, 1.
2650, Hvidovre
Afdelingsleder: Tommy Hougaard Mogensen
E-mail: hvidovre@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage kl.17-19.00

Coding Pirates Greve
Portalen 2
2670, Greve
Afdelingsleder: Keld Ølykke og Mikkel Terpe Woods
E-mail: greve@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdag 17-19
Coding Pirates Solrød
Solrød Bibliotek
Solrød Center 4
2680, Solrød
Afdelingsleder: Kim Sunesen
E-mail: solrod@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage 17.00 - 19.00
Coding Pirates Kulturstationen Vanløse
Jernbane Allé 38
2720, Vanløse
Afdelingsleder: Sine Zambach
E-mail: sinezambach@gmail.com
Tidspunkt: Mandag kl 17-19 og Tirsdag kl.17-19

Coding Pirates Ballerup Bibliotek
Banegårdspladsen 1
2750, Ballerup
Afdelingsleder:
E-mail: ballerupbibliotek@codingpirates.dk
Tidspunkt: 17-19 (torsdag)
Coding Pirates Tårnby
Kamillevej 10
2770, Kastrup
Afdelingsleder: Marianne Pedersen
E-mail: taarnby@codingpirates.dk
Tidspunkt: tirsdage 17:00 - 19:00
Coding Pirates Microsoft Lyngby
Microsoft
Kanalvej 7, 1. sal.
2800, Kgs. Lyngby
Afdelingsleder: Philip Juhl
E-mail: philip.juhl@gmail.com
Tidspunkt: tirsdage 17:00 - 19:00

Coding Pirates CPH Business
Nørgaardsvej 30
2800, Lyngby
Afdelingsleder: Philip Juhl
E-mail: lyngby@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 17-19
Coding Pirates Helsingør
Helsingør bibliotek - Kulturværftet
Allegade 2
3000, Helsingør
Afdelingsleder: Peter "Magnus" Balling
E-mail: helsingoer@codingpirates.dk
Tidspunkt: tirsdage 17:30 - 19:30
Coding Pirates Helsinge
Helsinge Bibliotek
Skolegade 43
3200, Helsinge
Afdelingsleder: Mikkel Rasmussen
E-mail: mhras@gribskov.dk
Tidspunkt: tirsdage 17:00 - 19:00

Coding Pirates Birkerød
Hovedbiblioteket i Birkerød
Stationsvej 38
3460, Birkerød
Afdelingsleder: Tom Hansen
E-mail: tom_a_hansen@hotmail.com
Tidspunkt: Mandage og torsdage 16:30-18:30
Coding Pirates Frederikssund
Jernbanegade 24
3600, Frederikssund
Afdelingsleder: John Johansen
E-mail: frederikssund@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17:15-19:00
Coding Pirates Roskilde
Dronning Margrethes Vej 14
4000, Roskilde
Afdelingsleder: Kristoffer Rath Hansen
E-mail: roskilde@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdage 17:00-19:00

Coding Pirates Sorø (Borgerskolen)
Borgerskolen
Alleen 8
4180, Sorø
Afdelingsleder: Kim Rostgaard Christensen
E-mail: krc@gir.dk
Tidspunkt: Hver anden lørdag kl. 10-12
Coding Pirates Køge Private Realskole
Ølbycenter 50
4600, Ølby
Afdelingsleder: Winnie Thorstensen
E-mail: wthorstensen@gmail.com
Tidspunkt: Hver 2. søndag (lige uger) kl. 10-14