Coding Pirates Carlsberg
Humletorvet 3 2. sal Warehouse, 1799 København VAfdelingsleder: Martin Thun Klausen
E-mail: matk@ucc.dk
Tidspunkt: Onsdage 17.00-19.00
Coding Pirates Biblioteket Danasvej
Danasvej 30B 2, 1910 Frederiksberg CAfdelingsleder: Henrik Graulund Attermann
E-mail: henrik@attermann.net
Tidspunkt: Mandag 17-19
Coding Pirates Frederiksberg
P.G. Ramms Alle 26, 2000 FrederiksbergAfdelingsleder: Mikkel Kisling/Lis zacho
E-mail: lis.zacho@gmail.com
Tidspunkt: onsdag kl. 17 - 19

Coding Pirates SOL (Metropol)
Nyelandsvej 27, 2000 FrederiksbergAfdelingsleder: Jakob Hedegaard
E-mail: sol@codingpirates.dk
Tidspunkt: Ingen pt.
Coding Pirates Biblioteket Frederiksberg
Falkoner Plads 3, 2000 FrederiksbergAfdelingsleder: Henrik Graulund Attermann
E-mail: henrik@attermann.net
Tidspunkt: Torsdag 17-19
Coding Pirates ENIGMA
Øster Allé 1 , 2100 København ØAfdelingsleder: Christian Maar Andersen
E-mail: christian@maarandersen.dk
Tidspunkt: Tirsdag kl. 17-19

Coding Pirates Think
Rosenvængets Allé 25, 2100 København ØAfdelingsleder: Nanna Engberg
E-mail: nanna.engberg@thinkdigital.dk
Tidspunkt: Onsdag 17-19
Coding Pirates DIKU
Universitetsparken 1, 2100 København ØAfdelingsleder: Martin Dybdal
E-mail: diku@codingpirates.dk
Tidspunkt: mandag 17:15 - 19:15
Coding Pirates ChangeGroup
Lyngbyvej 2, 2100 København ØAfdelingsleder: Sanne Pallesen
E-mail: changegroup@codingpirates.dk
Tidspunkt: Ingen pt.

Coding Pirates IT Universitetet
Rued Langgaards Vej 7, 2300 København SAfdelingsleder: Kristoffer Rath Hansen
E-mail: itu@codingpirates.dk
Tidspunkt: onsdage 17: - 19:00
Coding Pirates Pentia
Islands Brygge 55, 2300 København SAfdelingsleder: Naja Årosin Laursen
E-mail: pentia@codingpirates.dk
Tidspunkt: onsdag 17:00 - 19:00
Coding Pirates Rentemestervej
Lygten 37, 2400 København NVAfdelingsleder: Siri Schmidt
E-mail: rentemestervej@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 17-19

Coding Pirates Valby Kulturhus
Valgårdsvej 4 3, 2500 ValbyAfdelingsleder: Benjamin Bræstrup Sayoc og Sune Sylvest Nilausen
E-mail: sune@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdag 17-19
Coding Pirates Valby (Vigerslev bibliotek)
Kirsebærhaven 23, 2500 ValbyAfdelingsleder: Knud Christensen
E-mail: valby@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage 16.00 -18.00
Coding Pirates CPH International
Afdelingen slår snart dørene op!
Valgårdsvej 4 3, 2500 ValbyAfdelingsleder:
E-mail:
Tidspunkt: Torsdage 17-19

Coding Pirates Rødovre
Egegårdsvej 79 2 Sal, 2610 RødovreAfdelingsleder: Henrik Birkemose
E-mail: roedovre@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdage 17:00-19:00
Coding Pirates Ishøj
Ishøj Store Torv 1 kl, 2635 IshøjAfdelingsleder: Kathja Demant
E-mail: ishoj@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdage 17-19
Coding Pirates Hvidovre
Risbjergvej 10-20 1 , 2650 HvidovreAfdelingsleder:
E-mail: koebenhavn@codingpirates.dk
Tidspunkt:

Coding Pirates Vallensbæk
Vallensbæk Stationstorv 40, 2665 Vallensbæk StrandAfdelingsleder: Dennis Larsen
E-mail: vallensbaek@codingpirates.dk
Tidspunkt: Lørdage 10-12
Coding Pirates Greve
Portalen 2, 2670 GreveAfdelingsleder: Jari Due Jessen
E-mail: greve@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 17-19
Coding Pirates Solrød
Solrød Center 4, 2680 Solrød StrandAfdelingsleder: Kim Sunesen
E-mail: solrod@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage 17.00 - 19.00

Coding Pirates Tingbjerg
Skolesiden 4 2 , 2700 BrønshøjAfdelingsleder: Martin Krogh
E-mail: tingbjerg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tidspunkt kommer snart
Coding Pirates Vanløse
Frode Jakobsens Plads 4 1, 2720 VanløseAfdelingsleder: Mikael Hewel
E-mail: vanlose@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage kl 17:00 - 19:00
Coding Pirates Ballerup Bibliotek
Banegårdspladsen 1, 2750 BallerupAfdelingsleder:
E-mail: ballerupbibliotek@codingpirates.dk
Tidspunkt: 17-19 (torsdag)

Coding Pirates Egedal
Flodvej 68, 2765 SmørumAfdelingsleder: Jesper Udesen
E-mail: egedal@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17:00-19:00
Coding Pirates Tårnby
Kamillevej 10, 2770 KastrupAfdelingsleder: Niklas Hall
E-mail: taarnby@codingpirates.dk
Tidspunkt: tirsdage 17:00 - 19:00
Coding Pirates Microsoft Lyngby
Kanalvej 7 1. sal , 2800 Kgs. LyngbyAfdelingsleder: David Bojsen
E-mail: lyngby@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17:00 - 19:00

Coding Pirates Gladsaxe Hovedbibliotek
Søborg Hovedgade 220, 2860 SøborgAfdelingsleder: Lars Brink Christensen
E-mail: gladsaxe@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdage 17:00-18:55
Coding Pirates Mørkhøj
Ilbjerg Alle 25, 2860 SøborgAfdelingsleder: Jakob Libak Rasmussen
E-mail: gladsaxe@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage 17:00-18:55
Coding Pirates Gentofte
Ahlmanns Alle 6, 2900 HellerupAfdelingsleder: Karl Kristian Bloch Andersen
E-mail: karl@kon-sult.dk
Tidspunkt: Torsdag 16.30-18:30

Coding Pirates Hørsholm
Bibliotekstorvet 1, 2970 HørsholmAfdelingsleder: Anders Rom
E-mail: horsholm@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 17-19
Coding Pirates Helsingør
Allegade 2, 3000 HelsingørAfdelingsleder: Peter Magnus Balling
E-mail: helsingoer@codingpirates.dk
Tidspunkt: tirsdage 17:30 - 19:30
Coding Pirates Helsinge
Kanutskivej 5, 3200 HelsingeAfdelingsleder: Martin Kristensen
E-mail: cphelsinge@gmail.com
Tidspunkt: Tirsdage 16:30 - 18:30

Coding Pirates Allerød
Skovensvej 4 2. , 3450 AllerødAfdelingsleder: Jeppe Axelsen
E-mail: allerod@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage, tirsdage og torsdage - kl. 17:00-19:00, onsdage - kl. 17:30-19:30
Coding Pirates Birkerød
Stationsvej 38, 3460 BirkerødAfdelingsleder: Tom Hansen
E-mail: tom_a_hansen@hotmail.com
Tidspunkt: Mandage og torsdage 16:30-18:30
Coding Pirates Furesø torsdag
Ryetvej 1, 3500 VærløseAfdelingsleder: Jørgen Kragh Jakobsen
E-mail: jkj@myrun.dk
Tidspunkt: Torsdag 17-19

Coding Pirates Furesø onsdag
Stavnsholtvej 3, 3520 FarumAfdelingsleder: Jarl Friis
E-mail: furesoe@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdag 17-19
Coding Pirates Frederikssund
Jernbanegade 24, 3600 FrederikssundAfdelingsleder: Peter Sandhøj
E-mail: frederikssund@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17:15-19:00
Coding Pirates Roskilde
Maglegårdsvej 2, 4000 RoskildeAfdelingsleder: Kristoffer Rath Hansen
E-mail: roskilde@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdage 17:00-19:00

Coding Pirates Sorø (Skolevej 1C, lok. 3)
Skolevej 1C, 4180 SorøAfdelingsleder: Kim Rostgaard Schomacker
E-mail: krs@gir.dk
Tidspunkt: Hver anden lørdag kl. 10-12
Coding Pirates Korsør
Skolegade 1, 4220 KorsørAfdelingsleder: Peter Bøgely
E-mail: korsoer@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdag 17-19
Coding Pirates Køge
Ølbycenter 53, 4600 KøgeAfdelingsleder: Mikael Bang Korsgaard
E-mail: koge@codingpirates.dk
Tidspunkt: Søndag i lige uger, 10.00 - 12.30

Coding Pirates Næstved
Jagtvej 2 G, 4700 NæstvedAfdelingsleder: Brian Hahn
E-mail: naestved@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 16:30 – 18:30
Coding Pirates Vordingborg
Sydhavnsvej 6, 4760 VordingborgAfdelingsleder: Henrik Mikkelsen
E-mail: henrik.h.mikkelsen@gmail.com
Tidspunkt: Tirsdag 16:30-18:30
Coding Pirates Møn
Birkevænget 2, 4780 StegeAfdelingsleder: Henrik Mikkelsen
E-mail: moen@codingpirates.dk
Tidspunkt:

Coding Pirates Middelfart
Østre Hougvej 97, 5500 MiddelfartAfdelingsleder: Jacob Møbjerg Allerelli
E-mail: jacob@allerelli.dk
Tidspunkt: Mandage kl. 16:30 - 18:30
Coding Pirates Kolding
Slotssøvejen 4, 6000 KoldingAfdelingsleder: Lene Wul
E-mail: kolding@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdage 18-20 og 19-21
Coding Pirates Aabenraa
Lindbjerg 82, 6200 AabenraaAfdelingsleder: Peter Grove Stentoft
E-mail: aabenraa@codingpirates.dk
Tidspunkt:

Coding Pirates Tønder
Martin Hammerichsvej 1, 6270 TønderAfdelingsleder: Erik S. Kristensen
E-mail: toender@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdag 17-19
Coding Pirates TECS Sønderborg
Grundtvigs Alle 100, 6400 SønderborgAfdelingsleder: John Rohde Jensen
E-mail: soenderborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdag 17-19
Coding Pirates Esbjerg
Spangsbjerg Kirkevej 103, 6700 EsbjergAfdelingsleder: Nina Hvistendahl
E-mail: esbjerg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdag, 17:00-19:00

Coding Pirates Fredericia
Prinsessegade 27, 7000 FredericiaAfdelingsleder: Michael Munk
E-mail: fredericia@codingpirates.dk
Tidspunkt:
Coding Pirates Vejle
Spinderigade 24, 7100 VejleAfdelingsleder: Bo Kjær Jensen
E-mail: vejle@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdag 17-19
Coding Pirates Billund
BillundSkolen Kærvej 503 , 7190 BillundAfdelingsleder: Karsten Sommer
E-mail: karsten@karstensommer.dk
Tidspunkt: Onsdag 17-19

Coding Pirates Brande
Borupvej 16, 7330 BrandeAfdelingsleder: Christoffer Hviid Poulsen
E-mail: brande@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage kl. 17-19
Coding Pirates Herning
Vestergade 131 , 7400 HerningAfdelingsleder: Heidi Svale Jonsson
E-mail: herning@codingpirates.dk
Tidspunkt: Klubaftner Mandag og Tirsdag 17-19
Coding Pirates Holstebro
Døesvej 76 A1, 7500 HolstebroAfdelingsleder: Bo Grønlund
E-mail: Bosgronlund@gmail.com
Tidspunkt: Onsdag 16.30-18

Coding Pirates Struer
Jyllandsgade 5, 7600 StruerAfdelingsleder: Kim Fredriksen
E-mail: struer@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage kl. 18-20
Coding Pirates Skive
Østergade 25, 7800 SkiveAfdelingsleder: Ebbe Kruse Vestergaard
E-mail: skive@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdag 17-19
Coding Pirates Aarhus Hovedbibliotek DOKK1
Hack Kampmanns Plads 2, 8000 Aarhus CAfdelingsleder: Martin Hauge
E-mail: Dokk1@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage 17-19

Coding Pirates Mini builders
Skovgaardsgade 5A 1 , 8000 Århus CAfdelingsleder: Anne Toft
E-mail: anne@dearstudio.dk
Tidspunkt: Torsdage 16-17.30
Coding Pirates GameDev
Jens Christian Skous Vej 4, 8000 Aarhus CAfdelingsleder: Mikey Bruun Andersen & Emil Løvø Thomsen
E-mail: GameDev@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdage 17-19
Coding Pirates Robotpiraterne ved Aarhus Universitet
Åbogade 34, 8200 Aarhus NAfdelingsleder: Henrik Pedersen
E-mail: klaverhenrik@gmail.com
Tidspunkt: Tirsdage kl. 18.00-20.00

Coding Pirates Odder
Rosensgade 83, 8300 OdderAfdelingsleder: Michael Lundholm
E-mail: mikeinprivate@gmail.com
Tidspunkt: Tirsdag 17.00 - 19.00
Coding Pirates Solbjerg
Kærgårdsvej 4, 8355 SolbjergAfdelingsleder: Thomas Bøgh Fangel
E-mail: solbjerg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdage 17-19
Coding Pirates Hadsten
Evald Tangs Alle 45 Møderum 2, 8370 HadstenAfdelingsleder: Kim Højgaard-Hansen
E-mail: kimrhh@gmail.com
Tidspunkt: Mandage 17-19

Coding Pirates Hinnerup
Skovvej 18, 8382 HinnerupAfdelingsleder: Kristian Stokholm Christiansen
E-mail: kristian@elektrisk.dk
Tidspunkt: Tirsdag 17-19
Coding Pirates Hammel
Dalvej 1 , 8450 HammelAfdelingsleder: Brian Sølvsten Jensen - Afdelingskaptajn Hammel
E-mail: hammel@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdage 17-19
Coding Pirates Skovby/Galten
Skråvejen 1, 8464 GaltenAfdelingsleder: Esben Bücking-Rasmussen
E-mail: skovby@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdage kl. 18:30-20:00

Coding Pirates Djursland
N.P. Jossiasensvej 44E , 8500 GrenaaAfdelingsleder: Thomas Friïs Poulsen
E-mail: cpd@iceice.dk
Tidspunkt: Torsdag 17:00-18:30
Coding Pirates Skødstrup
Rosenbakken 4, 8541 SkødstrupAfdelingsleder: Sarah Fogh
E-mail: foghsarah@gmail.com
Tidspunkt: Mandag 17-19
Coding Pirates Silkeborg - Dybkær, Gødvad og Grauballe
Harsnablundvej 1-3 , 8600 SilkeborgAfdelingsleder: Jakob Hebsgaard Mogensen
E-mail: jakob@hebsgaard.com
Tidspunkt: tirsdag 17-19, dog ikke første tirsdag i måneden

Coding Pirates Silkeborg - Vestre Skole
Rolighedsvej 2, 8600 SilkeborgAfdelingsleder: Martin Knudsen
E-mail: silkeborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17-19 dog ikke den første tirsdag om måned
Coding Pirates Silkeborg - Lokalforening
Bindslevsplads 9 , 8600 SilkeborgAfdelingsleder: Martin Knudsen
E-mail: silkeborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17-19 (dog ikke første tirsdag i måneden)
Coding Pirates Ans
Teglgade 20 , 8643 Ans ByAfdelingsleder: Ulla Lindbæk Strøm
E-mail: ulla.lindbaek@gmail.com
Tidspunkt: Fredage 15:30 - 17:30

Coding Pirates Skanderborg
Finlandsvej 5, 8660 SkanderborgAfdelingsleder: Claus Konradsen
E-mail: claus.konradsen@outlook.dk
Tidspunkt: Mandage 17-19
Coding Pirates Horsens
Stadionsvej 2, 8700 HorsensAfdelingsleder: Torben H Rendboe
E-mail: horsens@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdag 17-19.00
Coding Pirates Viborg
Vesterbrogade 15, 8800 ViborgAfdelingsleder: Esge Moos
E-mail: cpviborg@gmail.com
Tidspunkt: Torsdag 17-19

Coding Pirates Ulstrup
Hovedgaden 60, 8860 UlstrupAfdelingsleder: Dan Nissen
E-mail: danlnissen@gmail.com
Tidspunkt:
Coding Pirates Randers
Stemannsgade 2, 8900 Randers CAfdelingsleder: Nikolaj Vindelbo
E-mail: randers@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdag 17:00 - 18:45
Coding Pirates Aalborg (AAU) - Mandag
Fredrik Bajers Vej 7A, 9220 Aalborg ØstAfdelingsleder: Casper Møller Bartholomæussen
E-mail: casperbart@gmail.com
Tidspunkt: Mandage 17:00-19:00

Coding Pirates Hobro
Wiegårdsvej 2, 9500 HobroAfdelingsleder: Frederik Hugger
E-mail: hrhugger@gmail.com
Tidspunkt: Onsdag 18:30-20:00
Coding Pirates Støvring
Østre Alle 6, 9530 StøvringAfdelingsleder: Jacob Sørensen
E-mail: stovring@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 18:00 - 20:00
Coding Pirates Hjørring
Østergade 30, 9800 HjørringAfdelingsleder: Thomas Christensen
E-mail: hjoerring@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 16.00-18.00

Coding Pirates Umbraco
Haubergsvej 1, 5000 Odense CAfdelingsleder: Ilham Boulghallat
E-mail: ilham@umbraco.dk
Tidspunkt: Onsdage 17-18:30
Coding Pirates Odense
Munkebjergvej 130, 5230 Odense MAfdelingsleder: Helle Gotfred-Rasmussen
E-mail: Odense@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17.30 - 19.30
Coding Pirates Vollsmose
Afdelingen slår snart dørene op!
Vollsmose Allé 10, 5240 Odense NØAfdelingsleder: Morten Pedersen
E-mail: morten@codingpirates.dk
Tidspunkt:

Coding Pirates Nyborg
Ringvej 1, 5800 NyborgAfdelingsleder: Jannik Nielsen
E-mail: nyborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdag 17.30 - 19.30
Coding Pirates Bornholm
Afdelingen slår snart dørene op!
Vibegårdsvej 5, 3700 RønneAfdelingsleder: Otto Hansen
E-mail: bornholm@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tidspunkt kommer snart!
Coding Pirates Strynø
Afdelingen slår snart dørene op!
Korsvejen 9, 5943 StrynøAfdelingsleder: Mikael Kian Hansen
E-mail: mikaelkian@hotmail.com
Tidspunkt: