Coding Pirates Bornholm
Afdelingen slår snart dørene op!
Vibegårdsvej 5
3700, Rønne
Afdelingsleder: Otto Hansen
E-mail: bornholm@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tidspunkt kommer snart!
Coding Pirates Strynø
Afdelingen slår snart dørene op!
Korsvejen 6
5943, Strynø
Afdelingsleder: Mikael Kian Hansen
E-mail: mikaelkian@hotmail.com
Tidspunkt:
Coding Pirates Vesterbro
Lyrskovgade 4
1758, København V
Afdelingsleder: Hans Skou
E-mail: haskou@kff.kk.dk
Tidspunkt: Onsdag 17.30 - 19.30
Coding Pirates Carlsberg
Future Classroom Lab - Campus Carlsberg
Humletorvet 3, 2. sal. Warehouse.
1799, København V
Afdelingsleder: Martin Thun Klausen
E-mail: matk@ucc.dk
Tidspunkt: Onsdage 17.00-19.00
Coding Pirates Biblioteket Danasvej
Afdelingen slår snart dørene op!
Danasvej 30B
1910, Frederiksberg
Afdelingsleder: Henrik Graulund Attermann
E-mail: henrik@attermann.net
Tidspunkt: Mandag 17-19

Coding Pirates Coding Pirates Frederiksberg
Lindevangskolen
P.G. Ramms Alle 26
2000, Frederiksberg
Afdelingsleder: Mikkel Kisling/Lis zacho
E-mail: lis.zacho@gmail.com
Tidspunkt: onsdag kl. 17 - 19
Coding Pirates SOL (Metropol)
Nyelandsvej 27
2000, Frederiksberg
Afdelingsleder: Jakob Hedegaard
E-mail: sol@codingpirates.dk
Tidspunkt: Ingen pt.
Coding Pirates Biblioteket Frederiksberg
Afdelingen slår snart dørene op!
Falkoner Plads 3
2000, Frederiksberg
Afdelingsleder: Henrik Graulund Attermann
E-mail: henrik@attermann.net
Tidspunkt: Torsdag 17-19

Coding Pirates ChangeGroup
Lyngbyvej 2
2100, København Ø
Afdelingsleder: Sanne Pallesen
E-mail: changegroup@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdage 17.00 – 19.00
Coding Pirates ENIGMA
Øster Allé 1
2100, København Ø
Afdelingsleder: Christian Maar Andersen
E-mail: christian@maarandersen.dk
Tidspunkt: Tirsdag kl. 17-19
Coding Pirates Think
Rosenvængets Allé 25
2100, København Ø
Afdelingsleder: Nanna Engberg
E-mail: nanna.engberg@thinkdigital.dk
Tidspunkt: Onsdag 17-19

Coding Pirates DIKU
Universitetsparken 5
2200, København N
Afdelingsleder: Martin Dybdal
E-mail: dybber@dybber.dk
Tidspunkt: mandag 17:15 - 19:15
Coding Pirates IT Universitetet
ITU
Rued Langgaards Vej 7
2300, København S
Afdelingsleder: Simy Kaur Gahoonia
E-mail: itu@codingpirates.dk
Tidspunkt: onsdage 17: - 19:00
Coding Pirates Pentia
Pentia
Islands Brygge 55
2300, København S
Afdelingsleder: Christina & Naja
E-mail: pentia@codingpirates.dk
Tidspunkt: onsdag 17:00 - 19:00

Coding Pirates Rentemestervej
På hjørnet af Rentemestervej og Lygten
Lygten 37
2400, København NV
Afdelingsleder: Peder Rudbeck
E-mail: rentemestervej@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 17-19
Coding Pirates Valby (Vigerslev bibliotek)
Vigerslev bibliotek
Kirsebærhaven 23
2500, Valby
Afdelingsleder: Knud Christensen
E-mail: valby@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage 16.00 -18.00
Coding Pirates Glostrup
Afdelingen slår snart dørene op!
Kildevældets Alle 5
2600, Glostrup
Afdelingsleder: Søren Andersen
E-mail: glostrup@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 17-19

Coding Pirates Rødovre
Tinderhøj Skole
Fortvej 71, Stuen. H5, H6, H7.
2610, Rødovre
Afdelingsleder: Henrik Birkemose
E-mail: roedovre@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdage 17:00-19:00
Coding Pirates Ishøj
Ishøj Bibliotek
Ishøj Store Torv 1
2635, Ishøj
Afdelingsleder: Kathja Demant
E-mail: ishoj@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdage 17-19
Coding Pirates Hvidovre
Risbjerg skole
Risbjervej 10-20, 1.
2650, Hvidovre
Afdelingsleder: Tommy Hougaard Mogensen
E-mail: hvidovre@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage kl.17-19.00

Coding Pirates Vallensbæk
Vallensbæk Stationstorv 40
2665, Vallensbæk
Afdelingsleder: Dennis Larsen
E-mail: vallensbaek@codingpirates.dk
Tidspunkt: Lørdage 10-12
Coding Pirates Greve
Portalen 2
2670, Greve
Afdelingsleder: Keld Ølykke og Mikkel Terpe Woods
E-mail: greve@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdag 17-19
Coding Pirates Solrød
Solrød Bibliotek
Solrød Center 4
2680, Solrød
Afdelingsleder: Kim Sunesen
E-mail: solrod@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage 17.00 - 19.00

Coding Pirates Tingbjerg
Afdelingen slår snart dørene op!
Skolesiden 4, 2.
2700, Brønshøj
Afdelingsleder: Martin Krogh
E-mail: tingbjerg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tidspunkt kommer snart
Coding Pirates Kulturstationen Vanløse
Jernbane Allé 38
2720, Vanløse
Afdelingsleder: Sine Zambach
E-mail: sinezambach@gmail.com
Tidspunkt: Tirsdag kl.17-19
Coding Pirates Ballerup Bibliotek
Banegårdspladsen 1
2750, Ballerup
Afdelingsleder:
E-mail: ballerupbibliotek@codingpirates.dk
Tidspunkt: 17-19 (torsdag)

Coding Pirates Egedal
Flodvej 68
2765, Smørum
Afdelingsleder: Kim Poulsen
E-mail: egedal@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17:00-19:00
Coding Pirates Tårnby
Kamillevej 10
2770, Kastrup
Afdelingsleder: Niklas Hall
E-mail: taarnby@codingpirates.dk
Tidspunkt: tirsdage 17:00 - 19:00
Coding Pirates Dragør
Afdelingen slår snart dørene op!
Halvejen 3, 2.
2791, Dragør
Afdelingsleder: Isabel Grubbe
E-mail: dragoer@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdage kl. 17-19

Coding Pirates Microsoft Lyngby
Microsoft
Kanalvej 7, 1. sal.
2800, Kgs. Lyngby
Afdelingsleder: Philip Juhl
E-mail: philip.juhl@gmail.com
Tidspunkt: tirsdage 17:00 - 19:00
Coding Pirates CPH Business
Nørgaardsvej 30
2800, Lyngby
Afdelingsleder: Philip Juhl
E-mail: lyngby@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 17-19
Coding Pirates Gladsaxe Hovedbibliotek
Søborg Hovedgade 220
2860, Søborg
Afdelingsleder: Lars Brink Christensen
E-mail: gladsaxe@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdage 17:00-18:55

Coding Pirates Mørkhøj
Mørkhøj Skole
Ilbjerg Allé 25
2860, Søborg
Afdelingsleder: Jakob Libak Rasmussen
E-mail: gladsaxe@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage 17:00-18:55
Coding Pirates Hørsholm
Bibliotekstorvet 1
2970, Hørsholm
Afdelingsleder: Anders Rom
E-mail: horsholm@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 17-19
Coding Pirates Helsingør
Helsingør bibliotek - Kulturværftet
Allegade 2
3000, Helsingør
Afdelingsleder: Peter Magnus Balling
E-mail: helsingoer@codingpirates.dk
Tidspunkt: tirsdage 17:30 - 19:30

Coding Pirates Helsinge
Helsinge Bibliotek
Skolegade 43
3200, Helsinge
Afdelingsleder: Mikkel Rasmussen
E-mail: mhras@gribskov.dk
Tidspunkt: tirsdage 17:00 - 19:00
Coding Pirates Allerød
Allerød bibliotek
Skovensvej 4, 2..
3450, Allerød
Afdelingsleder: Nikolaj Rachdi Bührmann
E-mail: allerod@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage, tirsdage og torsdage - kl. 17:00-19:00, onsdage - kl. 17:30-19:30
Coding Pirates Birkerød
Hovedbiblioteket i Birkerød
Stationsvej 38
3460, Birkerød
Afdelingsleder: Tom Hansen
E-mail: tom_a_hansen@hotmail.com
Tidspunkt: Mandage og torsdage 16:30-18:30

Coding Pirates Frederikssund
Jernbanegade 24
3600, Frederikssund
Afdelingsleder: John Johansen
E-mail: frederikssund@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17:15-19:00
Coding Pirates Roskilde
Dronning Margrethes Vej 14
4000, Roskilde
Afdelingsleder: Kristoffer Rath Hansen
E-mail: roskilde@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdage 17:00-19:00
Coding Pirates Sorø (Skolevej 1C, lok. 3)
Skolevej 1C
4180, Sorø
Afdelingsleder: Kim Rostgaard Schomacker
E-mail: krs@gir.dk
Tidspunkt: Hver anden lørdag kl. 10-12

Coding Pirates Herfølge
Herfølge Privatskole
Tessebøllevej 18, C.
4681, Herfølge
Afdelingsleder: Ole Jakobsen
E-mail: koge@codingpirates.dk
Tidspunkt: Søndag i lige uger, 10.00 - 12.30
Coding Pirates Vordingborg
Sydhavnsvej 6
4760, Vordingborg
Afdelingsleder: Henrik Mikkelsen
E-mail: henrik.h.mikkelsen@gmail.com
Tidspunkt: Tirsdag 16:30-18:30
Coding Pirates Møn
Afdelingen slår snart dørene op!
Birkevænget 2
4780, Stege
Afdelingsleder: Henrik Mikkelsen
E-mail: moen@codingpirates.dk
Tidspunkt:

Coding Pirates Middelfart
Afdelingen slår snart dørene op!
Østre Hougvej 97
5500, Middelfart
Afdelingsleder: Jacob Møberg Allerelli
E-mail: jacob@allerelli.dk
Tidspunkt: Torsdage kl. 16:30 - 18:30
Coding Pirates Kolding midtby
Nicolai kulturkompleks
Skolegade 2, 2. sal. D.
6000, Kolding
Afdelingsleder: Lene Wul
E-mail: lene.wul@gmail.com
Tidspunkt: Onsdage 19-21
Coding Pirates Tønder
MIND FACTORY by ECCO
Martin Hammerichs Vej 1
6270, Tønder
Afdelingsleder: Erik S. Kristensen
E-mail: toender@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdag 17-19

Coding Pirates TECS Sønderborg
Grundtvigs Allé 100
6400, Sønderborg
Afdelingsleder: John Rohde Jensen
E-mail: soenderborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdag 17-19
Coding Pirates Skanderup (Kolding)
Skanderup Efterskole
Kastanie Alle 51, 2. H.
6640, Lunderskov
Afdelingsleder: Jens Andersen-Mølgaard
E-mail: jens@codingpirates.dk
Tidspunkt: 18.30-20.30
Coding Pirates Esbjerg
Spangsbjerg Kirkevej 103
6700, Esbjerg
Afdelingsleder: Gert Bjerre Kristensen
E-mail: esbjerg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdag, 17:00-19:00

Coding Pirates Fredericia
Prinsessegade 27
7000, Fredericia
Afdelingsleder: Michael Munk
E-mail: fredericia@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdag 17-19
Coding Pirates Vejle
Spinderihallerne - Kedelbygningen / Fablab
Spinderigade 24
7100, Vejle
Afdelingsleder: Bo Kjær Jensen
E-mail: vejle@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdag 17-19
Coding Pirates Billund
Afdelingen slår snart dørene op!
Lillevang 57
7190, Billund
Afdelingsleder: Karsten Sommer
E-mail: karsten@karstensommer.dk
Tidspunkt:

Coding Pirates Brande
Centerparken 2
7330, Brande
Afdelingsleder: Christoffer Hviid Poulsen
E-mail: chpoulsen@gmail.com
Tidspunkt: Mandage kl. 17-19
Coding Pirates Herning
Østergade 8
7400, Herning
Afdelingsleder: Heidi Svale Andersen
E-mail: herning@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag og Onsdag 17-19
Coding Pirates Holstebro
Holstebro Handelsgymnasium
Døesvej 76, A1.
7500, Holstebro
Afdelingsleder: Bo Grønlund
E-mail: Bosgronlund@gmail.com
Tidspunkt: Onsdag 16.30-18

Coding Pirates Struer
Struer Gymnasium
Jyllandsgade 5
7600, Struer
Afdelingsleder: Kim Fredriksen
E-mail: struer@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage kl. 18-20
Coding Pirates Skive
Afdelingen slår snart dørene op!
Østergade 25
7800, Skive
Afdelingsleder: Ebbe Kruse Vestergaard
E-mail: skive@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdag 17-19
Coding Pirates Aarhus Hovedbibliotek DOKK1
DOKK1
Hack Kampmanns Plads 2
8000, Aarhus C
Afdelingsleder: Mathias Siggaard Jørgensen, Coding Pirates Aarhus
E-mail: Dokk1@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandage 17-19

Coding Pirates CUDiM ved Aarhus Universitet
CUDiM
N, Jens Chr. Skous Vej 1483
8200, Aarhus N
Afdelingsleder: Rikke Toft Nørgaard
E-mail: rikke@codingpirates.dk
Tidspunkt: onsdage 17-19
Coding Pirates Robotpiraterne ved Aarhus Universitet
Aabogade 34
8200, Aarhus N
Afdelingsleder: Henrik Pedersen
E-mail: klaverhenrik@gmail.com
Tidspunkt:
Coding Pirates GameDev ved Aarhus Universitet
Jens Chr. Skous Vej. 1483, 2. Varierer.
8200, Aarhus N
Afdelingsleder: Mikey Bruun Andersen & Emil Løvø Thomsen
E-mail: GameDev@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdage 17-19

Coding Pirates MediaLabX
Paludan-Müllers Vej 48
8200, Aarhus N
Afdelingsleder: Anni Pedersen
E-mail: medialabx@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdage 17:00 - 19:00
Coding Pirates Odder
Rathlouskolen, Klubben, Rosensgade 83
8300, Odder
Afdelingsleder: Michael Lundholm
E-mail: mikeinprivate@gmail.com
Tidspunkt: Tirsdag 17.00 - 19.00
Coding Pirates Solbjerg
Kærgårdsvej 4
8355, Solbjerg
Afdelingsleder: Thomas Bøgh Fangel
E-mail: solbjerg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdage 17-19

Coding Pirates Hadsten
Evald Tangs Alle 45, Møderum 2.
8370, Hadsten
Afdelingsleder: Kim Højgaard-Hansen
E-mail: kimrhh@gmail.com
Tidspunkt: Mandage 17-19
Coding Pirates Hinnerup
Skovvej 18
8382, Hinnerup
Afdelingsleder: Kristian Stokholm Christiansen
E-mail: kristian@elektrisk.dk
Tidspunkt: Tirsdag 17-19
Coding Pirates Søften
Afdelingen slår snart dørene op!
Sigma 3
8382, Hinnerup
Afdelingsleder: Robert Schultz Krogshave
E-mail: schultz@krogshave.dk
Tidspunkt: Onsage 17-19

Coding Pirates Hammel
Dalvej 1
8450, Hammel
Afdelingsleder: Brian Sølvsten Jensen - Afdelingskaptajn Hammel
E-mail: hammel@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdage 17-19
Coding Pirates Skovby/Galten
Skråvejen 1
8464, Galten
Afdelingsleder: Esben Bücking-Rasmussen
E-mail: skovby@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdage kl. 18:30-20:00
Coding Pirates Djursland
Afdelingen slår snart dørene op!
N.P. Jossiasensvej 44E
8500, Grenaa
Afdelingsleder: Jimmy Borch
E-mail: djursland@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdag 16-18

Coding Pirates Skødstrup
Kombi biblioteket
Rosenbakken 4
8541, Skødstrup
Afdelingsleder: Rikke Thonbo
E-mail: 8541@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 17-19
Coding Pirates Silkeborg - Lokalforening
FabLab Silkeborg
Bindslevsplads 9
8600, Silkeborg
Afdelingsleder: Martin Knudsen
E-mail: silkeborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17-19 (dog ikke første tirsdag i måneden)
Coding Pirates Silkeborg - Vestre Skole
Rolighedsvej 2
8600, Silkeborg
Afdelingsleder: Martin Knudsen
E-mail: silkeborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17-19 dog ikke den første tirsdag om måned

Coding Pirates Silkeborg - Dybkær, Gødvad og Grauballe
Biblioteket
Harsnablundvej 1-3
8600, Silkeborg
Afdelingsleder: Kurt Engelbrecht Henriksen
E-mail: kurtengelbrechthenriksen@gmail.com
Tidspunkt: tirsdag 17-19
Coding Pirates Skanderborg
Finlandsvej 5
8660, Skanderborg
Afdelingsleder: Claus Konradsen
E-mail: claus.konradsen@outlook.dk
Tidspunkt: Mandage 17-19
Coding Pirates Horsens
Stadionsvej 2
8700, Horsens
Afdelingsleder: Torben H Rendboe
E-mail: horsens@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdag 17-19.00

Coding Pirates Viborg
Vesterbrogade 15
8800, Viborg
Afdelingsleder: Bjarke Annesen
E-mail: cpviborg@gmail.com
Tidspunkt: Torsdag 17-19
Coding Pirates Ulstrup
Afdelingen slår snart dørene op!
Hovedgaden 60
8860, Ulstrup
Afdelingsleder: Dan Nissen
E-mail: danlnissen@gmail.com
Tidspunkt:
Coding Pirates Randers
Randers Bibliotek - læringsrummet
Stemannsgade 2
8900, Randers
Afdelingsleder: Nikolaj Vindelbo
E-mail: randers@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdag 17:00 - 18:45

Coding Pirates Aalborg (AAU) - Tirsdag
Aalborg Øst
Frederik Bajers Vej 7A
9200, Aalborg
Afdelingsleder: Martin Sohn Østergaard
E-mail: martinoestergaard13@hotmail.com
Tidspunkt: Tirsdage 17:00 - 19:00
Coding Pirates Aalborg (AAU) - Mandag
AAU Campus
Frederik Bajers Vej 7A
9220, Aalborg
Afdelingsleder: Casper Møller Bartholomæussen
E-mail: casperbart@gmail.com
Tidspunkt: Mandage 17:00-19:00
Coding Pirates Hobro
Wiegårdsvej 2
9500, Hobro
Afdelingsleder: Frederik Hugger
E-mail: hrhugger@gmail.com
Tidspunkt: Onsdag 18:30-20:00

Coding Pirates Støvring
Business Park Nord A/S
Østre Allé 6
9530, Støvring
Afdelingsleder: Jacob Sørensen
E-mail: stovring@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 18:00 - 20:00
Coding Pirates Jammerbugt
Coding Pirates Jammerbugt
Industrivej 3
9690, Fjerritslev
Afdelingsleder: Erik Kronborg
E-mail: jammerbugt@codingpirates.dk
Tidspunkt: Torsdage kl. 17:30 - 19:30
Coding Pirates Hjørring
Hjørring Bibliotek, Metropol Shoppingcenter
Østergade 30
9800, Hjørring
Afdelingsleder: Thomas Christensen
E-mail: hjoerring@codingpirates.dk
Tidspunkt: Mandag 16.00-18.00

Coding Pirates Umbraco
Haubergsvej 1
5000, Odense C
Afdelingsleder: Ilham Boulghallat
E-mail: ilham@umbraco.dk
Tidspunkt: Onsdage 17-19
Coding Pirates Odense
Munkebjergvej 130
5230, Odense M
Afdelingsleder: Ahmad Akhmiev
E-mail: Odense@codingpirates.dk
Tidspunkt: Tirsdage 17.30 - 19.30
Coding Pirates Vollsmose
Afdelingen slår snart dørene op!
Vollsmose Alle 10
5240, Odense
Afdelingsleder: Christian Riis
E-mail: christian.aagot.riis@gmail.com
Tidspunkt: Onsdage 17:30-19:30

Coding Pirates Nyborg
Danehofskolen - Udskolingen lok. 10.
Ringvej 1
5800, Nyborg
Afdelingsleder: Jannik Nielsen
E-mail: nyborg@codingpirates.dk
Tidspunkt: Onsdag 17.30 - 19.30