• Coding Pirates: Allerød
  • Adresse: Skovensvej 4, 3450 Allerød
  • Afdelingsleder: Nikolaj Rachdi Bührmann
  • Email: allerod@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Mandage, tirsdage og torsdage - kl. 17:00-19:00, onsdage - kl. 17:30-19:30
  • Coding Pirates: Biblioteket Frederiksberg
  • Adresse: Falkoner Plads 3, 2000 Frederiksberg
  • Afdelingsleder: Erik Haastrup Müller
  • Email: erik.haastrup.muller@gmail.com
  • Tidspunkt: Torsdag 17-19
  • Coding Pirates: Birkerød
  • Adresse: Stationsvej 38, 3460 Birkerød
  • Afdelingsleder: Tom Hansen
  • Email: birkerod@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Mandage og torsdage 16:30-18:30
  • Coding Pirates: Carlsberg
  • Adresse: Humletorvet 3 2, 1799 København V
  • Afdelingsleder: Martin Thun Klausen
  • Email: matk@ucc.dk
  • Tidspunkt: Onsdage 17.00-19.00
  • Coding Pirates: DIKU
  • Adresse: Universitetsparken 1, 2100 København Ø
  • Afdelingsleder: Martin Dybdal
  • Email: diku@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: mandag 17:15 - 19:15
  • Coding Pirates: Egedal
  • Adresse: Flodvej 68, 2765 Smørum
  • Afdelingsleder: Jesper Udesen
  • Email: egedal@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Tirsdage 17:00-19:00
  • Coding Pirates: ENIGMA
  • Adresse: Øster Allé 1, 2100 København Ø
  • Afdelingsleder: Christian Maar Andersen
  • Email: christian@maarandersen.dk
  • Tidspunkt: Tirsdag kl. 17-19
  • Coding Pirates: Frederiksberg
  • Adresse: P.G. Ramms Alle 26, 2000 Frederiksberg
  • Afdelingsleder: Mikkel Kisling/Lis zacho
  • Email: lis.zacho@gmail.com
  • Tidspunkt: onsdag kl. 17 - 19
  • Coding Pirates: Frederikssund
  • Adresse: Jernbanegade 24, 3600 Frederikssund
  • Afdelingsleder: Peter Sandhøj
  • Email: frederikssund@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Tirsdage 17:15-19:00
  • Coding Pirates: Furesø onsdag
  • Adresse: Stavnsholtvej 3, 3520 Farum
  • Afdelingsleder: Jarl Friis
  • Email: furesoe@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Onsdag 17-19
  • Coding Pirates: Furesø torsdag
  • Adresse: Ryetvej 1, 3500 Værløse
  • Afdelingsleder: Jørgen Kragh Jakobsen
  • Email: jkj@myrun.dk
  • Tidspunkt: Torsdag 17-19
  • Coding Pirates: Gentofte
  • Adresse: Ahlmanns Alle 6, 2900 Hellerup
  • Afdelingsleder: Karl Kristian Bloch Andersen
  • Email: karl@kon-sult.dk
  • Tidspunkt: Torsdag 16.30-18.30
  • Coding Pirates: Helsingør
  • Adresse: Allegade 2, 3000 Helsingør
  • Afdelingsleder: Allan Bjerre Abbondio
  • Email: albjerre@gmail.com
  • Tidspunkt: tirsdage 17:30 - 19:30
  • Coding Pirates: Hørsholm
  • Adresse: Bibliotekstorvet 1, 2970 Hørsholm
  • Afdelingsleder: Anders Rom
  • Email: horsholm@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Mandag 17-19
  • Coding Pirates: Ishøj
  • Adresse: Ishøj Store Torv 1 kl, 2635 Ishøj
  • Afdelingsleder: Kathja Demant
  • Email: ishoj@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Forår 2021
  • Coding Pirates: Kahytten
  • Adresse: Lyrskovgade 4, 1758 København V
  • Afdelingsleder: Benjamin Bræstrup Sayoc og Sune Sylvest Nilausen
  • Email: sune@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Tirsdag 17:30-19:30
  • Coding Pirates: Pentia
  • Adresse: Islands Brygge 55, 2300 København S
  • Afdelingsleder: Michael Helge Sørensen
  • Email: pentia@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: onsdag 17:00 - 19:00
  • Coding Pirates: Tårnby
  • Adresse: Kamillevej 10, 2770 Kastrup
  • Afdelingsleder: Freja Henriette Krüger
  • Email: taarnby@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: tirsdage 17:00 - 19:00
  • Coding Pirates: Vallensbæk
  • Adresse: Vallensbæk Stationstorv 40, 2665 Vallensbæk Strand
  • Afdelingsleder: Dennis Larsen
  • Email: vallensbaek@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Lørdage 10-12
  • Coding Pirates: Aarhus Hovedbibliotek DOKK1
  • Adresse: Hack Kampmanns Plads 2, 8000 Aarhus C
  • Afdelingsleder: Martin Hauge
  • Email: Dokk1@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Mandage 17-19
  • Coding Pirates: Ans
  • Adresse: Teglgade 20, 8643 Ans By
  • Afdelingsleder: Ulla Lindbæk Strøm
  • Email: ulla.lindbaek@gmail.com
  • Tidspunkt: Fredage kl. 15.30 - 17.30
  • Coding Pirates: Brande
  • Adresse: Borupvej 16, 7330 Brande
  • Afdelingsleder: Christoffer Hviid Poulsen
  • Email: brande@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Mandage kl. 17-19
  • Coding Pirates: Djursland
  • Adresse: N P Josiassens Vej 44E, 8500 Grenaa
  • Afdelingsleder: Thomas Friïs Poulsen
  • Email: cpd@iceice.dk
  • Tidspunkt: Torsdag 17:00-18:30
  • Coding Pirates: GameDev
  • Adresse: Jens Chr. Skous Vej 4 4, 8000 Aarhus C
  • Afdelingsleder: Mikey Bruun Andersen & Emil Løvø Thomsen
  • Email: GameDev@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Onsdage 17-19
  • Coding Pirates: Hadsten
  • Adresse: Evald Tangs Alle 45, 8370 Hadsten
  • Afdelingsleder: Kim Højgaard-Hansen
  • Email: kimrhh@gmail.com
  • Tidspunkt: Mandage 17-19
  • Coding Pirates: Herning
  • Adresse: Vestergade 131 st, 7400 Herning
  • Afdelingsleder: Heidi Svale Jonsson
  • Email: herning@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Klubaftner Mandag og Tirsdag 17-19
  • Coding Pirates: Hinnerup
  • Adresse: Skovvej 18, 8382 Hinnerup
  • Afdelingsleder: Kristian Stokholm Christiansen
  • Email: kristian@elektrisk.dk
  • Tidspunkt: Tirsdag 17-19
  • Coding Pirates: Mini builders
  • Adresse: Valdemarsgade 38 1, 8000 Aarhus C
  • Afdelingsleder: Anne Toft
  • Email: anne@dearstudio.dk
  • Tidspunkt: Torsdage 16-17.30
  • Coding Pirates: Odder
  • Adresse: Rosensgade 83, 8300 Odder
  • Afdelingsleder: Michael Lundholm
  • Email: mikeinprivate@gmail.com
  • Tidspunkt: Tirsdag 17.00 - 19.00
  • Coding Pirates: Randers
  • Adresse: Stemannsgade 2, 8900 Randers C
  • Afdelingsleder: Nikolaj Vindelbo
  • Email: randers@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Tirsdag 17:00 - 18:45 og Onsdag 17:00 - 18:45
  • Coding Pirates: Skive
  • Adresse: Østergade 25, 7800 Skive
  • Afdelingsleder: Ebbe Kruse Vestergaard
  • Email: skive@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Torsdag 17-19
  • Coding Pirates: Skovby/Galten
  • Adresse: Skråvejen 1, 8464 Galten
  • Afdelingsleder: Esben Bücking-Rasmussen
  • Email: skovby@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Onsdage kl. 18:30-20:00
  • Coding Pirates: Solbjerg
  • Adresse: Kærgårdsvej 4, 8355 Solbjerg
  • Afdelingsleder: Thomas Bøgh Fangel
  • Email: solbjerg@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Efterår 2020
  • Coding Pirates: Hobro
  • Adresse: Wiegårdsvej 2, 9500 Hobro
  • Afdelingsleder: Frederik Hugger
  • Email: hrhugger@gmail.com
  • Tidspunkt: Onsdag 18:30-20:00
  • Coding Pirates: Greve
  • Adresse: Portalen 2, 2670 Greve
  • Afdelingsleder: Jacob Herbst
  • Email: greve@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Mandag 17-19
  • Coding Pirates: Køge
  • Adresse: Ølbycenter 53, 4600 Køge
  • Afdelingsleder: Mikael Bang Korsgaard
  • Email: koge@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Søndag i lige uger, 10.00 - 12.30
  • Coding Pirates: Korsør
  • Adresse: Skolegade 1, 4220 Korsør
  • Afdelingsleder: Peter Bøgely
  • Email: korsoer@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Onsdag 17-19
  • Coding Pirates: Møn
  • Adresse: Birkevænget 2, 4780 Stege
  • Afdelingsleder: Henrik Mikkelsen
  • Email: moen@codingpirates.dk
  • Tidspunkt:
  • Coding Pirates: Næstved
  • Adresse: Jagtvej 2G, 4700 Næstved
  • Afdelingsleder: Brian Hahn
  • Email: naestved@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Mandag 16:30 – 18:30
  • Coding Pirates: Roskilde
  • Adresse: Maglegårdsvej 2, 4000 Roskilde
  • Afdelingsleder: Kristoffer Rath Hansen
  • Email: roskilde@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Torsdage 17:00-19:00
  • Coding Pirates: Solrød
  • Adresse: Solrød Center 4, 2680 Solrød Strand
  • Afdelingsleder: Kim Sunesen
  • Email: solrod@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Mandage 17.00 - 19.00
  • Coding Pirates: Vordingborg
  • Adresse: Sydhavnsvej 6, 4760 Vordingborg
  • Afdelingsleder: Henrik Mikkelsen
  • Email: henrik.h.mikkelsen@gmail.com
  • Tidspunkt: Tirsdag 16:30-18:30
  • Coding Pirates: Esbjerg
  • Adresse: Spangsbjerg Kirkevej 103, 6700 Esbjerg
  • Afdelingsleder: Nina Hvistendahl
  • Email: esbjerg@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Torsdag, 17:00-19:00
  • Coding Pirates: Middelfart
  • Adresse: Østre Hougvej 97, 5500 Middelfart
  • Afdelingsleder: Jacob Møbjerg Allerelli
  • Email: jacob@allerelli.dk
  • Tidspunkt: Mandage kl. 16:30 - 18:30
  • Coding Pirates: Nyborg
  • Adresse: Svanedamsgade 2, 5800 Nyborg
  • Afdelingsleder: Jannik Nielsen
  • Email: nyborg@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Onsdag 17.30 - 19.30
  • Coding Pirates: Odense
  • Adresse: Munkebjergvej 130, 5230 Odense M
  • Afdelingsleder: Helle Gotfred-Rasmussen
  • Email: Odense@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Tirsdage 17.30 - 19.30
  • Coding Pirates: Umbraco
  • Adresse: Haubergsvej 1, 5000 Odense C
  • Afdelingsleder: Ilham Boulghallat
  • Email: ilham@umbraco.dk
  • Tidspunkt: Onsdage 17-18:30
  • Coding Pirates: Vejle
  • Adresse: Spinderigade 11B, 7100 Vejle
  • Afdelingsleder: Bo Kjær Jensen
  • Email: vejle@codingpirates.dk
  • Tidspunkt: Onsdag 17-19